“За Україну, за її волю!”

Під такою назвою в обласному військовому комісаріаті відбувся урок пам’яті, присвячений вшануванню воїнів армії Української народної республіки, які були розстріляні більшовицькими карателями під Базаром на Житомирщині.

У заході взяли участь особовий склад обласного та районних військкоматів, військовослужбовці місцевого гарнізону, представники місцевої влади, духовенства.

Заступник військового комісара обласного військового комісаріату по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов нагадав історичні події, які сталися 94 роки тому: 21 листопада 1921-го року в містечку Базар були розстріляні 359 полонених воїнів Наддніпрянської армії УНР – учасників Другого Зимового походу, які обрали смерть, але не зрадили своїх переконань і не пристали на пропозиції більшовиків перейти на їх бік. Трагедію під Базаром невипадково називають українськими Фермопілами: понад триста воїнів УНР прийняли тут свій останній бій без зброї, але здобули моральну перемогу.

Офіцер наголосив на спадкоємності українського воїнського духу, що підтверджують численні приклади мужності й героїзму сучасних захисників України, які відстоюють державну незалежність та територіальну цілісність країни в боях з російсько – терористичними угрупуваннями. Учасники заходу вшанували пам’ять воїнів, які віддали своє життя за Україну, хвилиною мовчання.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко розповів про національно – визвольні змагання Українського народу 1917 – 1921 років, роль і місце українських військових формувань у боротьбі за державну незалежність. Посадовець подякував військовослужбовцям Збройних Сил за мужність і героїзм у боротьбі з російськими агресорами на сході України.

Під час заходу заступник військового комісара обласного військового комісаріату по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов вручив воїнам-учасникам АТО пам’ятні медалі та відзнаки облдержадміністрації за мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового обов’язку.

Священик УПЦ отець Юрій благословив воїнів на ратну службу в ім’я українського народу.

Управління у справах преси та інформації ЗОДА

11 111 foto foto.jpg1

Залишити відповідь