ВОЛОНТЕРИ ДОПОМАГАЮТЬ КРАЄЗНАВЦЯМ ЗБЕРІГАТИ ПАМ’ЯТЬ ПРО ПОДВИГ ДОБРОВОЛЬЦІВ

З нагоди Дня українського добровольця в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація четвертої частини проекту «Усна історія російсько-української війни 2014-2017 років», який було започатковано за ініціативи Департаменту культури, національностей та релігій облдержадміністрації та історичного факультету Запорізького національного університету. Згодом ініціатива набула національного масштабу та отримала підтримку Українського інституту національної пам’яті та Інституту української археографії та БО «БФ «Лебедія»

Основна мета проекту – вивчити відчуття, емоції, сприйняття зовнішнього світу, своїх та чужих нашими земляками, які вперше у житті взяли до рук зброю, вступили в бій, потрапили під ворожі обстріли. Дослідники спілкувалися з кількома сотнями запоріжців – учасників АТО. За словами кандидата історичних наук Олексія Штейнле, до чергової збірки увійшли інтерв’ю з бійцями батальйонів «Азов» та «Донбас», 23-го окремого батальйону територіальної оборони Запорізької області та Добровольчого Українського корпусу. Серед респондентів – лідери запорізького ветеранського руху Тимур Книш, Максим Зайченко, Святослав – Андрій Грушевський та багато інших. Видання побачить світ уже за кілька місяців, електронну версію розмістять у мережі Інтернет.

14 ж березня у музеї відкрилася одна з перших в Україні експозицій, присвячена добробатам. До неї увійшло понад 50 унікальних експонатів –шеврони, українські прапори, з якими входили до звільнених міст, фронтові нагороди, зразки амуніції та екіпіровки весни-літа 2014 року.

На завершення насиченого подіями дня у великій виставковій залі артисти обласної філармонії подарували чудовий концерт для наших воїнів.

Залишити відповідь