Власна справа на селі

 

Серед найбільш гострих соціальних проблем сьогодення в молодіжному середовищі є безробіття серед молоді. І хоча, завдяки організаційним та практичним заходам з боку державних органів, громадських об’єднань рівень безробіття в останні роки значно не збільшується, вона залишається на досить високому рівні. Особливо ця проблема відчувається в сільській місцевості, де на одне робоче місце претендує 25-28 молодих людей. Для вирішення цього питання восени 2015 року був реалізований проект «Власна справа на селі», який допоміг створити умови для розвитку молодіжного підприємництва у сільській місцевості.
Проект УСДМ «Власна справа на селі», що реалізовувався за підтримки Міністерства молоді та спорту України, сприяв створенню умов для розвитку молодіжного підприємництва в сільській місцевості, подолання молодіжного безробіття та розвиток інфраструктури села шляхом організаційно-методичної, інформаційної, консультаційної підтримки молодіжної підприємницької ініціативи на селі.

Під час реалізації проекту була проведена низка семінарів та семінарів-тренінгів, такі як семінар “Як розпочати власну справу в Україні” (м. Вінниця), семінар “Інформаційно-правове забезпечення малого бізнесу в сільській місцевості”(м. Вінниця), семінари-тренінги “Власна справа в Україні” у м. Київ та у м.Запоріжжя.
Крім того, під час реалізації проекту були створені на базі громадських приймалень стаціонарні та мобільні консультаційні пункти з питань розвитку підприємницьких ініціатив серед сільської молоді у Запорізькій та Вінницькій областях.
Подібні проекти мають велике значення для розвитку сільської місцевості.
Особлива увага – працевлаштування переміщених осіб. На сьогодні загальна кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні досягла кількості 1 042 100 осіб.

З огляду на інформацію на мапі внутрішньо переміщених осіб в Україні, опублікованій на офіційному сайті ООН у справах біженців, з цієї кількості 367,5 тис. зареєструвалися в Донецькій області та 129,5 тис. — у Луганській, які частково контролюють незаконні збройні формування. Також значна кількість зареєструвалася в сусідніх Харківській (136,9 тис.), Дніпропетровській (68,5 тис.) і Запорізькій (75,2 тис.) областях, а також у Києві (76,8 тис.) та Київській області (33,8 тис.).

Таким чином допомога у відкритті власної справи на селі сприятиме значному зменшенню соціальної напруги в суспільстві.

 

Залишити відповідь