Учасники АТО за підтримки обласної влади планують створити котеджне містечко

12 22 44 111 foto

За ініціативи активу БФ “Лебедія” під керівництвом в.о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася нарада з представниками громадської організації ветеранів АТО «Честь і гідність», у якій  взяли участь заступник голови ОДА Едуард Гугнін, заступник голови ОДА (стажування) Борис Борисов, керівники профільних підрозділів ОДА та громадськість. Присутні обговорили питання виділення землі під будівництво котеджного містечка для учасників АТО.

За словами заступника командира 37 батальйону Павла Івка, ідея пілотного проекту полягає в об’єднанні 25 ветеранів АТО з метою створення містечка для проживання їх та їхніх сімей.  Вони планують отримати земельну діляку,  щоб збудувати на ній котеджі зі спільною інфраструктурою: електро-, газо- та водопостачанням. Оскільки нині питання виділення землі гальмується з низки причин, вони вирішили об’єднатись у громадську організацію, аби спільно розв’язувати  проблеми, що виникатимуть нині та в майбутньому.

Як зазначив Едуард Гугнін, наразі пропозицію про виділення близько 4 гектарів землі для такого містечка підтримали Оріхівський, Гуляйпільський та Розівський райони, а також місто Токмак. Проте ветерани АТО зазначили, що перші 25 учасників проекту, які ініціювали створення спільного котеджного містечка, є жителями та військовослужбовцями частин у обласному центрі, тож відповідно хотіли б отримати землю якомога ближче до Запоріжжя.

У свою чергу Костянтин Бриль повідомив, що нині землю можна  виділити в Запорізькому районі: Балабиному, Кушугумі та Володимирівці. Під час формування нового генплану ці території планують розширення. І насамперед ця земля виділятиметься місцевим та запорізьким учасникам АТО. Крім цього, потрібно опрацювати й питання можливого виділення землі, яка в Запоріжжі належить Міноборони.

– Спочатку учасники об’єднання мають дуже ретельно опрацювати всі законодавчі питання, і їм у цьому допоможуть наші кваліфіковані юристи. Адже чим більше уваги буде приділено спірним моментам нині, тим менше проблем виникне в майбутньому. Крім того, обласна влада докладатиме всіх зусиль, аби наші герої не стикалися з бюрократичною тяганиною та відмовками. Цей проект стане пілотним, проте в майбутньому подібні до нього мають з’явитися в кожному районі нашої області з перспективою їх розбудови. Адже колишнім воїнам АТО зручніше буде мешкати поруч, аби вирішувати проблеми спільно з тими, хто їх розуміє, – наголосив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Залишити відповідь