«До мети – разом!» об’єднав молодих людей з особливими потребами

Одна із основних умов перебування України у Європейському союзі – це створення сприятливих умов життя для людей з особливими потребами. За статистичними даними в Україні проживає 168128 інвалідів дитинства, більше 200 тисяч – молоді з функціональними обмеженнями від 14 до 35 років з різними формами захворювань та груп інвалідності. 42 % цих людей відвідують дитячі установи, центри реабілітації, середні, вищі та спеціалізовані навчальні заклади. 8 % знаходяться в інтернатних закладах соціального профілю. 56% проживають в сім’ях, в сільський місцевості більшість з них повністю ізольовані від соціуму, позбавлені можливості соціально адаптуватися до навколишнього життя в суспільстві.
Тож робота з молоддю, які мають функціональні обмеженнями, є одним із пріоритетним завданням та напрямом розвитку молодіжної політики України. Соціально-економічна ситуація, що склалася на сучасному етапі розвитку України, кризові явища у сфері економіки і фінансів зумовлюють посилення соціального захисту дітей та молоді і спонукають до проведення роботи з соціальної реабілітації, адаптації та інтеграції у суспільство дітей та молоді з функціональними обмеженнями.
Міжнародна та вітчизняна практика свідчить, що на зміну ізольованому, інтернатному вихованню дітей з функціональними обмеженнями повинно прийти інноваційне інтегроване навчання та виховання.
Впродовж серпні-жовтня цього року ВМГО «Соціальний вектор» за підтримки Міністерства молоді і спорту реалізувала програму «Інтеграція молоді з функціональними обмеженнями у суспільство «До мети – разом!»
«До мети – разом!», завдання якої – допомогти молоді з функціональними обмеженнями подолати ізольованості в суспільстві, пройти адаптацію та соціалізацію дітям-інвалідам у різних сферах життя, оздоровити молодих людей з функціональними обмеженнями, забезпечити розвиток та розкриття їх творчих здібностей.
В рамках програми відбулися всеукраїнські табори відпочинку у м.Вінниця, м.Запоріжжі, м.Бердянську, під час яких працювали різноманітті адаптаційні платформи, які надавали можливість молоді набути необхідних умінь та навичок В таборах відпочивали молоді люди з функціональними обмеженнями віком від 14 до 35 років та їхні родини.
Крім того, відбувся всеукраїнський інтегрований семінар щодо реалізації права молоді з функціональними обмеженнями, як підсумковий захід програми для аналізу та систематизації отриманих результатів, досвіду та їх презентація установам, закладам, організаціям, що працюють з інтеграції молоді з функціональними обмеженням.
Успішне проведення програми та її потреба у суспільстві зумовлюють продовження програми «Інтеграція молоді з функціональними обмеженнями у суспільство «До мети – разом!» у майбутньому.1907306_1487839031503912_5246815076912540089_n

Залишити відповідь